19th Ave New York, NY 95822, USA
Dolegliwości
Produkty z linii Active Flora to suplementy diety przeznaczone do zwiększenia ilości pożytecznych bakterii w przewodzie pokarmowym, co jest szczególnie ważne w trakcie antybiotykoterapii czy przy biegunkach.
Jakie czynniki szczególnie źle wpływają na ekosystem flory jelitowej?
Jelita są szczególnie delikatną częścią organizmu – gromadzą się w nich pożyteczne bakterie, które regulują poprawną pracę naszych organów i wspomagają odporność.

Problemy z jelitami mogą być związane z czynnikami chorobowymi, jak również z zaniedbaniami. Które z nich najbardziej przyczyniają się do niszczenia ekosystemu flory jelitowej?

antybiotykoterapia

infekcje bakteryjne i grzybicze jelit

niedobór kwasu żołądkowego

przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych

dieta uboga w wartościowe składniki odżywcze

przyjmowanie środków przeczyszczających

ekspozycja na stres

konserwanty i toksyny przemysłowe

To nie grymasy – to kolka niemowlęca!
Jednym z zaburzeń bezpośrednio związanych z gospodarką flory jelitowej są kolki niemowlęce, których przyczyny nie są w pełni zbadane, a ich pojawianie się jest indywidualne (zależy np. od alergii).

Rozpoznanie jest dość proste: maluszek z powodu złego samopoczucia zaczyna płakać i krzyczeć tak, że nie można go uspokoić i jednocześnie podkurcza nóżki. Jego brzuszek jest powiększony i zwiększona jest ilość gazów jelitowych.

Biegunka – stan, który należy traktować poważnie
Osoby, którym przydarzyła się biegunka, wiedzą, że to wycieńczający i wyjątkowo uciążliwy stan, w którym bardzo często oddaje się rzadki stolec.

Biegunka może być spowodowana infekcją, stresem lub np. kuracją antybiotykową. W tym czasie bardzo trudno przemóc się do jedzenia i picia, co może powodować odwodnienie.

Odwodnienie jest potencjalnie zagrażającym życiu stanem, w którym organizm zawiera niewystarczającą objętość wody i elektrolitów do prawidłowego funkcjonowania.
Szczególne grupy ryzyka: niemowlęta i dzieci
Szczególnie niebezpieczna jest biegunka u niemowląt, z którymi nie można się porozumieć – dziecko staje się niespokojne, a jego stolec jest rozwodniony i może występować wraz ze śluzem.

Objawy i sposób leczenia trzeba skonsultować z lekarzem, nim dojdzie do odwodnienia, które objawia się na przykład płaczem bez łez czy zwiotczeniem skóry.

Podobną ostrożność trzeba wykazać przy biegunce u dzieci.

Dziecko staje się apatyczne, nie chce jeść ani pić, źle się czuje, szybko się męczy. Ważne, by powoli, ale systematycznie uzupełniać płyny w organizmie. W tym trudnym czasie można spróbować zachęcić malucha do jedzenia i picia, podając ulubiony lekkostrawny smakołyk lub napój.

Gdzie kupić